شروع رویداد : یک شنبه 10 اسفند 1399 - ساعت 17:00
مدت زمان رویداد : 4 ساعت
افزودن به تقویم
بلیت های رویداد
هزینه
ثبت نام عادی
قابل خرید از سه شنبه 28 مرداد 1399 ساعت 08:00 تا چهارشنبه 08 بهمن 1399 ساعت 23:00
توضیحات رویداد

دوره آشنایی با نیروگاه‌های هسته ای و اجزای آن (مطالعه موردی نیروگاه اتمی بوشهر) به مدت جلسه در مهرماه 99 برگزار خواهد شد و تا به صورت 4 جلسه پشت سر هم در 4 روز  ادامه خواهد داشت. هدف از برگزاری این دوره 16 ساعته در واقع آشنایی با فناوری نیروگاههای هسته ای با آب تحت فشار و مشخصه های فنی آن، به ويژه مشخصه های کنترلی و تنظیم قدرت نیروگاه اتمی بوشهر (توانمندیها و محدودیتهای بار پذیری نیروگاه در ارتباط با شبکه برق) می باشد.

 

لازم به ذکر است؛ که مدرس دوره جناب دکتر داریوش مستی معاون پژوهشی نیروگاه اتمی بوشهر می باشد و با تدریس ایشان این دوره به اجرا در می آید.
گفتنی است؛ اجرای این دوره که بنا به درخواست برخی  دانشجویان، کارکنان و اساتید قرار گرفته است و در راستای همکاری های نزدیک بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر و نیروگاه اتمی بوشهر تلاش و بخش پژوهش و آموزش این دو مجموعه و ارتباط دانشگاه با صنعت می باشد  و در واقع برای اشاعه کاربرد دانش مهندسی هسته ای در خدمت صنعت کشور است .

 

 

طبق آمار آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای، تقریبا 15 درصد از مجموع برق تولیدی در سراسر جهان در نیروگاه‌های هسته‌ای تامین می‌شود و ایالات متحده آمریکا، فرانسه و ژاپن بزرگ‌ترین تولیدکنندگان برق از انرژی هسته‌ای هستند. تمام نیروگاه‌های هسته‌ای فعال در جهان در حقیقت کتری‌های بسیار پیچیده‌ای هستند که آب را برای تولید نیروی برق به جوش می‌آورند. انرژی مورد نیاز برای داغ‌کردن آب از واکنش شکافت هسته‌ای بدست می‌آید. 

 

 

نیروگاه‌های هسته‌ای از نظر طراحی به شدت محکم و قوی هستند. در واقع می‌توان آنها را در زمره محکمترین سازه‌هایی که تاکنون ساخته شده‌اند، قرار دارد. بیشتر طراحی راکتورها با اینکه در برابر تمام حملات احتمالی ، غیرقابل نفوذ نیست، اما می‌تواند از انتشار مواد رادیواکتیو حتی در بدترین حالت غیر محتمل نیز جلوگیری کند. در حال حاضر هزینه ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای بیش از ساخت نیروگاه‌هایی است که با سوخت زغال یا گاز کار می‌کنند. این تفاوت با توجه به تجربه طولانی استفاده از نیروی هسته‌ای که به کاهش دوره ساخت و افزایش طول عمر نیروگاه کمک می‌کند، در حال کم شدن است. 

سرفصل رویداد

 

 

سرفصل های دوره:

 

- فیزیک رآکتور

- ساختار رآکتور WWER

- ایمنی هسته ای

 

مخاطبین رویداد

 

دانشجویان مهندسی هسته ای و مهندسی برق و فیزیک

 

کارکنان و پرسنل نیروگاه

 

اساتید رشته های مرتبط

 

پژوهشگران مرتبط با این حوزه

 

سایر علاقمندان

 

مدرسان و سخنرانان رویداد
دکتر داریوش مستی
استاد و هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر
جلسات رویداد
زمان برگزاری
جلسه اول
یک شنبه 10 اسفند 1399
ساعت 17:00
ساعت 21:00
برگزارکنندگان رویداد
لینک کوتاه رویداد
نظر شما در مورد رویداد

5 / 0

::: تجربه مهم است :::
**********************
تیم طراحی و اجرایی کاروپ با تجربه اجرای بیش از 800 رویداد داخلی و بین المللی در زمينه هاي برگزاري رويدادهاي مختلف، آماده ارائه مشاوره برای برگزاری و اجراي هر چه بهتر رویداد شما می باشد.
در حال حاضر تیم اجرایی مجرب و متخصص کاروپ این قابلیت را دارد تا در برگزاری كليه وبينارها، رویداد ها، دوره های تخصصی، کارگاههای آموزشی، همایش ها، سمینارها، نشست ها، گردهمایی ها و نمایشگاه های ملي و بین المللی همراه شما باشد.
**********************************
برگزاری یک رویداد حرفه‌ای آسان نیست، کاروپ اين آمادگي را داراست تا مشکلات عدیده برگزارکنندگان را حل نموده و با ارایه راه حل هاي اتوماتیک، سريع و سيستمي امور را تسریع و تسهیل بخشد. مجموعه كاروپ، از مرحله ایده و شروع رویداد شما تا پس از برگزاری آن رویداد با خدمات و سرویس های مختلف در کنار شما بوده تا بهترین تجربه برگزاري يك رويداد به مخاطبان شما ارائه شود.
**********************************
شايان ذكر است سيستم"کاروپ" یکی از قویترین و کاملترین سیستم هاي مدیریت محتوای آنلاین است که در سامانه برگزاري رويداد آن به راحتي هم می توانید يك رویداد را برگزار كنيد و هم اينكه در ساير رویدادها شرکت نماييد. اين پلتفرم تمام نیازمندیهای لازم برای برگزاری یک رویداد حضوری و يا غیرحضوری را در اختیار شما قرار مي دهد تا با خیالی راحت و آسوده به انجام امور خود بپردازید. ضمناً می توانید با بسته های اطلاع رسانی، تبلیغاتی و بازاريابي ويژه و کاملا تخصصی برگزاری رویداد کاملا متفاوت و موفق تري را داشته باشید!
**********************************
"کاروپ" (کارگروه اثرگذار رونق و پرورش کسب و کار، مهارت و خلاقیت)
::: مرجع برگزاري وبينارها و رويدادها :::