شروع رویداد : چهارشنبه 17 دی 1399 - ساعت 18
مدت زمان رویداد : 6 ساعت
افزودن به تقویم
بلیت های رویداد
هزینه
بلیط عادی
قابل خرید از دوشنبه 01 دی 1399 ساعت 00 تا سه شنبه 16 دی 1399 ساعت 23:00
توضیحات رویداد

 یا همان نسل پنجم شبکه تلفن همراه جدیدترین نسل شبکه دسترسی به اینترنت است که با استفاده از آن می‌توان خدماتی مانند جراحی از راه دور، دسترسی به محتوای با کیفیت 4K، خدمات شهر هوشمند و اینترنت اشیا و... را در دسترس مشترکان قرار داد.

از اهداف نسل پنجم، افزایش سرعت انتقال داده تا ۲۰ گیگابیت بر ثانیه (یک گیگابیت بر ثانیه برای هر کاربر)، افزایش ظرفیت سرویس‌دهی به کاربران شبکه (کاربران بیشتر)، کاهش تأخیر شبکه و بهینگی بیشتر مصرف توان در تجهیزات شبکه و کاربر (مانند گوشی موبایل)، و نیز پشتیبانی از سرعت بیشتر کاربران در حال حرکت (مانند کاربر سوار بر اتوموبیل در اتوبان یا قطارهای سریع‌السیر) تعریف شده‌است.

در این نسل باید حداقل یک میلیون کاربرِ ارتباطات پهن‌باند سیار در هر کیلومتر مربع بتوانند به شبکه متصل شوند و هر کاربر باید بتواند در شلوغ‌ترین حالت، حداقل سرعت ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه را تجربه کند، که این در استاندارد نسل چهارم قید نشده بود.[۳] کاهش مصرف انٰرژی هم معیاری است که در این نسل به آن توجه شده‌است و دستگاه‌های فرستنده و گیرنده اپراتورها باید در ساعت کم مصرف به حالت صرفه‌جویی انرژی وارد شده و به سرعت فعال شوند که این معیار هم در نسل چهارم قید نشده بوده‌است.[۴] در نتیجه، نسل پنجم به عنوان مثال، امکان ارتباط به صورت رسانه جاری (streaming) در ساعات اوج مصرف از طریق تلفن همراه را برای افراد فراهم می‌کند. همچنین، هدف عملیاتی دیگر آن بهبود پشتیبانی از ارتباطات ماشین با ماشین، یعنی اینترنت اشیا، با هزینه کمتر، مصرف باتری کمتر و تأخیر کمتر از نسل چهارم است.[۵]

سرفصل رویداد


✅ معرفی فناوری شبکه موبایل 5g

✅ تفاوت های اصلی فناوری 5g با نسل چهارم شبکه موبایل 4g و lte

✅ کاربردهای تکنولوژی 5g

✅ چالش‌های پیشرفت شبکه 5g در ایران و جهان

✅ فرصت‌های 5g به عنوان بستر توسعه فناوری‌های پیشرفته و توسعه اقتصاد دیجیتال ایران

✅ استفاده از 5g برای توسعه شهر هوشمند

✅ تکنولوژی 5g ؛ عاملی برای توسعه خودروهای الکتریکی و هوشمند 

✅ تکنولوژی 5g ؛ منسوخ کننده تکنولوژی های پیشین

✅ کاربردهای 5g در علوم مختلف پزشکی و مهندسی

✅ کاربردهای 5g در اینترنت اشیاء و پروژه های انجام شده iot بر بستر آن

مخاطبین رویداد

دانشجویان و مهندسین حوزه برق و it

مدرسان و سخنرانان رویداد
حسین مومن زاده حقیقی
مدرس دانشگاه و محقق ارزهای دیجیتال
جلسات رویداد
زمان برگزاری
جلسه اول
چهارشنبه 17 دی 1399
ساعت 18
ساعت 20
جلسه دوم
پنج شنبه 18 دی 1399
ساعت 18
ساعت 20
جلسه سوم
جمعه 19 دی 1399
ساعت 18
ساعت 20
برگزارکنندگان رویداد
دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان
دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنگستان (اهرم)
لینک کوتاه رویداد
نظر شما در مورد رویداد

5 / 0

تجربه مهم است. تیم طراحی و اجرایی کاروپ با تجربه اجرای بیش از 800 رویداد داخلی و بین المللی، آماده ارائه مشاوره برای برگزاری رویداد شما هستند. تیم اجرایی کاروپ نیز می تواند همراه شما در برگزاری رویداد ها و همایش ها و نمایشگاه های بین المللی باشد. برگزاری یک رویداد حرفه‌ای آسان نیست. کاروپ آمده است تا مشکلات بزرگ برگزارکنندگان را حل کند. از مرحله ایده رویداد شما تا پس از برگزاری رویداد شما با خدمات و سرویس های مختلف در خدمت شما هستیم تا بهترین تجربه را به مخاطبان شما ارائه نماییم.
کاروپ (کارگروه اثرگذار رونق و پرورش کسب و کار، مهارت و خلاقیت) یکی از قویترین و کاملترین سیستم مدیریت محتوای آنلاین است که در آن هم می توانید رویداد برگزار و هم در رویدادها شرکت کنید! کاروپ تمام نیازمندیهای لازم برای برگزاری یک رویداد حضوری و غیرحضوری را در اختیار شما قرار خواهد داد تا با خیالی راحت و آسوده به انجام امور خود بپردازید ! ضمناً می توانید با بسته های اطلاع رسانی و تبلیغاتی کاملا تخصصی برگزاری رویداد کاملا متفاوت و موفقی را داشته باشید !