شروع رویداد : چهارشنبه 08 اردیبهشت 1400 - ساعت 12:00
مدت زمان رویداد : 12 ساعت
افزودن به تقویم
بلیت های رویداد
هزینه
بلیط زود هنگام
قابل خرید از جمعه 03 بهمن 1399 ساعت 17 تا جمعه 03 اردیبهشت 1400 ساعت 17:00
بلیط عادی
قابل خرید از جمعه 03 اردیبهشت 1400 ساعت 18 تا شنبه 08 خرداد 1400 ساعت 23:00
توضیحات رویداد

در سال ۲۰۰۴ انرژی هسته‌ای در تولید کل انرژی مصرفی جهان سهمی در حدود ۶٫۵٪، و در تولید انرژی الکتریکی سهمی در حدود ۱۵٫۷٪ داشته‌است و نخستین بار به وسیله انریکو فرمی در سال ۱۹۳۴ در یکی از آزمایشگاه‌های دانشگاه شیکاگو تولید شد. این اتفاق زمانی رخ داد که تیم او مشغول بمباران کردن هسته اورانیوم با نوترون بودند.

بنا بر پیش‌بینی اتحادیه جهانی هسته‌ای در سال ۲۰۱۵ به‌طور میانگین هر ۵ روز یک‌بار یک نیروگاه هسته‌ای در جهان آغاز به کار می‌کند.

شکافت هسته‌ای صورت گرفته در یک رآکتور فقط بخشی از یک چرخه هسته‌ای است. این چرخه از معادن شروع می‌شود. میزان اورانیوم موجود در پوسته زمین نسبتاً زیاد است به‌طوری‌که با منابع فلزاتی همچون قلع و ژرمانیوم برابری می‌کند و تقریباً ۳۵ برابر میزان نقره موجود در پوسته زمین است. اورانیوم ماده تشکیل دهنده بسیاری از اجسام اطراف ما مانند سنگ‌ها و خاک است. بنا بر آمارگیری جهانی معادن شناخته شده جهان در حال حاضر برای تأمین بیش از ۷۰ سال انرژی الکتریکی جهان کافی هستند. بهای میانگین اورانیوم در سال ۲۰۰۷، ۱۳۰ دلار آمریکا به ازای هر کیلوگرم بود. به این ترتیب ثبات تأمین سوخت هسته‌ای از بسیاری از دیگر مواد معدنی بیشتر است.

مهم‌ترین مسئله‌ای که مخالفان انرژی هسته‌ای بیان می‌دارند امنیت محیط زیستی نیروگاه هسته‌ای است زیرا با کوچکترین اشتباه، ممکن است فجایعی مانند فاجعه چرنوبیل به بار آید.

سرفصل رویداد

- فیزیک هسته ای

-فیزیک راکتور
- حفاظت در برابر اشعه و ایمنی هسته ای نیروگاه
- کلیات آشنایی با شبیه ساز و طرز کار نیروگاه اتمی در رژیم های کار در بهره برداری نرمال
-بررسی اختلال در بهره برداری نرمال

_آشنایی با حوادث نیروگاه

مخاطبین رویداد

تمامی دانشجویان فنی و مهندسی و سایر علاقمندان

مدرسان و سخنرانان رویداد
دکتر داریوش مستی
استاد و هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر
جلسات رویداد
زمان برگزاری
جلسه اول
چهارشنبه 08 اردیبهشت 1400
ساعت 12:00
ساعت 14:00
اشنایی با نیروگاه اتمی
جمعه 24 اردیبهشت 1400
ساعت 09:00
ساعت 11:00
جلسه سوم
جمعه 31 اردیبهشت 1400
ساعت 09:00
ساعت 11:00
جلسه چهارم
جمعه 07 خرداد 1400
ساعت 09:00
ساعت 11:00
جلسه پنجم
جمعه 14 خرداد 1400
ساعت 09:00
ساعت 11:00
جلسه ششم
جمعه 21 خرداد 1400
ساعت 09:00
ساعت 11:00
برگزارکنندگان رویداد
لینک کوتاه رویداد
نظر شما در مورد رویداد

5 / 0

::: تجربه مهم است :::
**********************
تیم طراحی و اجرایی کاروپ با تجربه اجرای بیش از 800 رویداد داخلی و بین المللی در زمينه هاي برگزاري رويدادهاي مختلف، آماده ارائه مشاوره برای برگزاری و اجراي هر چه بهتر رویداد شما می باشد.
در حال حاضر تیم اجرایی مجرب و متخصص کاروپ این قابلیت را دارد تا در برگزاری كليه وبينارها، رویداد ها، دوره های تخصصی، کارگاههای آموزشی، همایش ها، سمینارها، نشست ها، گردهمایی ها و نمایشگاه های ملي و بین المللی همراه شما باشد.
**********************************
برگزاری یک رویداد حرفه‌ای آسان نیست، کاروپ اين آمادگي را داراست تا مشکلات عدیده برگزارکنندگان را حل نموده و با ارایه راه حل هاي اتوماتیک، سريع و سيستمي امور را تسریع و تسهیل بخشد. مجموعه كاروپ، از مرحله ایده و شروع رویداد شما تا پس از برگزاری آن رویداد با خدمات و سرویس های مختلف در کنار شما بوده تا بهترین تجربه برگزاري يك رويداد به مخاطبان شما ارائه شود.
**********************************
شايان ذكر است سيستم"کاروپ" یکی از قویترین و کاملترین سیستم هاي مدیریت محتوای آنلاین است که در سامانه برگزاري رويداد آن به راحتي هم می توانید يك رویداد را برگزار كنيد و هم اينكه در ساير رویدادها شرکت نماييد. اين پلتفرم تمام نیازمندیهای لازم برای برگزاری یک رویداد حضوری و يا غیرحضوری را در اختیار شما قرار مي دهد تا با خیالی راحت و آسوده به انجام امور خود بپردازید. ضمناً می توانید با بسته های اطلاع رسانی، تبلیغاتی و بازاريابي ويژه و کاملا تخصصی برگزاری رویداد کاملا متفاوت و موفق تري را داشته باشید!
**********************************
"کاروپ" (کارگروه اثرگذار رونق و پرورش کسب و کار، مهارت و خلاقیت)
::: مرجع برگزاري وبينارها و رويدادها :::