شروع رویداد : چهارشنبه 25 تیر 1399 - ساعت 18:00
مدت زمان رویداد : 8 ساعت
افزودن به تقویم
بلیت های رویداد
هزینه
مهمان ویژه
قابل خرید از چهارشنبه 25 تیر 1399 ساعت 18:00 تا پنج شنبه 26 تیر 1399 ساعت 19:00
بلیط زودهنگام
قابل خرید از دوشنبه 16 تیر 1399 ساعت 12:00 تا چهارشنبه 18 تیر 1399 ساعت 12:00
خرید بلیت
قابل خرید از چهارشنبه 18 تیر 1399 ساعت 12:00 تا چهارشنبه 25 تیر 1399 ساعت 19:00
توضیحات رویداد

مهارت های زندگی، رفتارهایی هستند که افراد را قادر می سازد تا با خواسته ها و چالش های زندگی سازگار شده و با آنها به طور مؤثر مواجه شوند. مهارت های زندگی بسیار هستند ولی مهارت های اصلی زندگی شامل توانایی هایی خاص می شود. سازمان بهداشت جهانی (WHO) مهارت های زندگی را به 10 مورد تقسیم بندی می کند:

    - خود آگاهی
    - همدلی
    - تفکر انتقادی
    - تفکر خلاقانه
    - تصمیم گیری
    - حل مشکل
    - ارتباط مؤثر
    - ارتباط بین فردی
    - مقابله با استرس
    - مقابله با احساسات

 

اصطلاح "مهارت های زندگی" به مهارت های لازمه در زندگی روزمره اشاره دارد . مهارت های زندگی معمولا با مدیریت و زندگی بهتر ارتباط دارد. مهارت های زندگی برای رسیدن به آرزوهایمان به ما کمک می کنند و مار ار در رسیدن به زندگی ایده آل مان یاری می نماید. هر مهارتی که در زندگی شما مفید است می تواند یک مهارت زندگی به شمار آید. بستن بندهای کفش خود، شنا کردن، رانندگی با ماشین و استفاده از کامپیوتر برای اکثر مردم، مهارتهای زندگی مفید هستند. 
مهارت های زندگی توانایی هایی هستند که برای رفتارهای مثبت و سازگار هستند  و انسان را قادر می سازند تا به طور موثر با خواسته ها و چالش های زندگی رو در رو شود. این مفهوم نیز به عنوان صلاحیت روانی و اجتماعی شناخته می شود. بسته به هنجارهای اجتماعی و انتظارات جامعه ، موضوع مهارت های زندگی  متفاوت است، اما مهارت هایی که به عنوان رفاه و کمک به افراد برای توسعه دادن جامعه عمل می کنند، خود به عنوان مهارت های زندگی در نظر گرفته می شود.

مهارت های زندگی شامل یک گروه از مهارت های روانی اجتماعی و بین فردی می شود که با یکدیگر ارتباط دارند. به عنوان مثال، تصميم گيري به احتمال زياد شامل مؤلفه های تفکر خلاقانه و انتقادي و تحليل ارزش ها است. مهارت های زندگی یک محصول ترکیبی است: بسیاری از مهارت ها به طور همزمان از طریق تمرین توسعه می یابند، که به فرد اجازه می دهد تا در یک موقعیت احساس کنترل کند. این باعث می شود تا فرد احساس ترس، خشم، و استرس را آزاد کند یا آن را کنترل کند و به یک زندگی مطلوب دست یابد. 
به عنوان مثال، تصمیم گیری اغلب شامل تفکر انتقادی ("گزینه های من چیست؟") و ارزش گذاری روشن است ("چه چیزی برای من اهمیت دارد؟") ("در این باره چه احساسی دارم؟"). در نهایت، تعامل میان مهارت ها این است که چه چیز نتایج مؤثر را به بار دارد، به ویژه اگر این رویکرد توسط استراتژی های دیگر پشتیبانی شود. 

 

سرفصل رویداد
 • مهارتهای زندگی با رویکرد خود آگاهی و تقویت باورها

  سرفصل ها:

  • تعریف مهارتهای زندگی
  • اهداف آموزش مهارت هاي زندگي
  • طبقه بندي سازمان بهداشت جهاني از انواع مهارت هاي اساسي زندگي
  • طبقه بندی کلی مهارتهای زندگی
  • مهارتهای متمرکز برشخص
  • مهارتهای متمرکز بر روابط
  • مهارتهای متمرکز برهیجان
  • مهارتهای متمرکز برشناخت
  • تعریف خود آگاهی
  • لایه های شناخت خود
  • ضرورت و اهمیت خود آگاهی
  • تعریف خودشکوفایی
  • مهمترین موانع خودشکوفایی
  • ضرورت خودآگاهی در انتخاب شغل
  • تقسیم بندی مشاغل از دیدگاه روانشناسی
  • مسیرهای رسیدن به خودآگاهی و دیگرآگاهی
  • بررسی مولفه های خودآگاهی از دیدگاه قرآن
  • اجرا وتفسیر آزمون شخصیتی نئو(NEO)

   

مخاطبین رویداد

 

اساتید

 

دانشجویان

 

کارکنان ادارت

 

تمامی اعضای خانواده

 

 

مدرسان و سخنرانان رویداد
مرجان آل بهبهانی
روانشناس و عضو هیأت علمی دانشگاه
جلسات رویداد
زمان برگزاری
جلسه اول
چهارشنبه 25 تیر 1399
ساعت 18:00
ساعت 20:00
جلسه دوم
پنج شنبه 26 تیر 1399
ساعت 18:00
ساعت 20:00
جلسه سوم
جمعه 27 تیر 1399
ساعت 11:00
ساعت 13:00
جلسه چهارم
جمعه 27 تیر 1399
ساعت 18:00
ساعت 20:00
برگزارکنندگان رویداد
لینک کوتاه رویداد
نظر شما در مورد رویداد

5 / 0

::: تجربه مهم است :::
**********************
تیم طراحی و اجرایی کاروپ با تجربه اجرای بیش از 800 رویداد داخلی و بین المللی در زمينه هاي برگزاري رويدادهاي مختلف، آماده ارائه مشاوره برای برگزاری و اجراي هر چه بهتر رویداد شما می باشد.
در حال حاضر تیم اجرایی مجرب و متخصص کاروپ این قابلیت را دارد تا در برگزاری كليه وبينارها، رویداد ها، دوره های تخصصی، کارگاههای آموزشی، همایش ها، سمینارها، نشست ها، گردهمایی ها و نمایشگاه های ملي و بین المللی همراه شما باشد.
**********************************
برگزاری یک رویداد حرفه‌ای آسان نیست، کاروپ اين آمادگي را داراست تا مشکلات عدیده برگزارکنندگان را حل نموده و با ارایه راه حل هاي اتوماتیک، سريع و سيستمي امور را تسریع و تسهیل بخشد. مجموعه كاروپ، از مرحله ایده و شروع رویداد شما تا پس از برگزاری آن رویداد با خدمات و سرویس های مختلف در کنار شما بوده تا بهترین تجربه برگزاري يك رويداد به مخاطبان شما ارائه شود.
**********************************
شايان ذكر است سيستم"کاروپ" یکی از قویترین و کاملترین سیستم هاي مدیریت محتوای آنلاین است که در سامانه برگزاري رويداد آن به راحتي هم می توانید يك رویداد را برگزار كنيد و هم اينكه در ساير رویدادها شرکت نماييد. اين پلتفرم تمام نیازمندیهای لازم برای برگزاری یک رویداد حضوری و يا غیرحضوری را در اختیار شما قرار مي دهد تا با خیالی راحت و آسوده به انجام امور خود بپردازید. ضمناً می توانید با بسته های اطلاع رسانی، تبلیغاتی و بازاريابي ويژه و کاملا تخصصی برگزاری رویداد کاملا متفاوت و موفق تري را داشته باشید!
**********************************
"کاروپ" (کارگروه اثرگذار رونق و پرورش کسب و کار، مهارت و خلاقیت)
::: مرجع برگزاري وبينارها و رويدادها :::